реклама Делікат

Наталію Вернидуб, яка тиждень тому в середмісті Черкас облила червоною фарбою пам'ятний знак загиблим в Чехословаччині, хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 297 КК України (наруга над могилою). Вказане провадження було відкрите правоохоронцями за зверненням представників спілки ветеранів Афганістану в Черкаській області, повідомляє "Про все".

647b3eb5af3fee00b1a2505a080db4c3

Як повідомив речник ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко, за фактом пошкодження пам'ятника слідчими органами поліції Черкащини відкрито кримінальне провадження.

Сама ж Наталія Вернидуб повідомила нашому кореспонденту, що її вже запрошували до поліції з цього приводу.

96ed190e14f3b81647e671ad0f96cd19

- Мене вже запрошували до поліції, як вони сказали, "на бесіду". Втім, я туди не поспішаю, оскільки мені не надходило жодних повісток від слідчих. Крім того, я зараз готую позов відносно тих, хто встановлював цей пам'ятник. Оскільки вони, на мою думку, порушили закон про декомунізацію, - розповіла пані Вернидуб. - Також я отримую погрози від представників місцевої спілки "афганців", які через наших спільних знайомих передавали певні погрози мені і моїм дітям.

У відповідь на таку інформацію голова міської Спілки ветеранів Афганістану Борис Карганов повідомив, що його організація діє виключно в правовому полі і буде домагатися справедливого покарання для Наталі Вернидуб у відповідності до закону.

photo_2019-03-29_18-52-41-500x375-500x375

- Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною першою статті 297 Кримінального кодексу України. Але ми зараз працюємо над тим, щоб її перекваліфікували. Оскільки формулювання "наруга над могилою", яке визначили поліцейські слідчі, не зовсім відповідає дійсності. Крім того, після цієї події до нас звернулися представники багатьох організацій ветеранів АТО, які також вимагають покарати Вернидуб за вандалізм. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб її було покарано за законом і не інакше, - повідомив Борис Віталійович. - Ніхто їй (Наталії Вернидуб - ред.) не погрожував. Те, що там хтось таке сказав, це не слід вважати позицією всієї організації.

56197752_2059309851033820_4527444237825867776_n-500x375-500x375

Нагадаємо, 29-го березня відома у Черкасах мистецтвознавиця Наталя Вернидуб облила фарбою пам'ятний знак загиблим в Чехословаччині, який розміщений поряд з пам'ятним комплексом загиблих в Афганістані. Зі слів мисткині, таким чином вона висловила свій протест військовій агресії Радянського Союзу в Чехословаччині, яка відбулася в 1968 році. На місці події також був народний депутат України Олег Петренко, який підтримав дії мисткині та зазначив, що сам факт існування такого пам'ятника у центрі України може стати причиною міжнародного скандалу.

реклама

Коментарі  

 
+2 #23 Жах 10.04.2019 12:22
Цитую Реаліст:
Про що в поліція говорять - де ж там могила? :eek:


Стаття 297 Кримінального Кодексу України, ч. 2:
Осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналіс тів та миротворців, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #22 Жах 10.04.2019 11:06
Хвора людина
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #21 Черкаси 09.04.2019 21:24
Ми забули, що за чиїмось наказом гинули НАШІ молоді хлопці-строковики в Чехословаччині та Авгані.А як боялися їхні батьки,щоб їх туди не забрали. Їх призивали на строкову службу, а в ті часи накази не обговорювались. Дуже прикро,що хлопці гинули через чиїсь амбіції та зазіхання. Пам'ятати їх потрібно, якщо комусь це навіть не приємно. В історії буває дуже багато помилок. А наші строковики у Німеччині на початку 90х років на розвалі стіни також брали участь у військових діях і поверталися в Союз після поранень... До цього часу засекречені документи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #20 ченчик 09.04.2019 20:09
Цитую без фанатизму:
ніхто не хоче покаятися і визнати,що то була позорна окупаційна війна (що в Чехословаччині ,що в Афгані),тому і маємо Крим,Донбас братву і тітушек. Знайшлася смілива жіночка (а не мужик) і ту вата цькує. А правоохоронці нехай краще розберуться ,що то за китайська стіна там з"явилася,БМП-повний КАПУТ.

БМД......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #19 Степан 09.04.2019 19:48
Я підтримую Наталію у її вчинку
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #18 Комаровський 09.04.2019 19:30
Цитую Перекладач:
Цитую Аналогія:
Ця держава відновила суверенітет після того як її у 1945 році звільнили від нацистів. Тоді чехи волали "Руда армадо, порятуй!"

Чеською мовою "Красная Армия" - це "Червена Армада", а польською - "Руда Армія".
Це тобі, дєдушка вітєран, якісь чехо-поляки "волали", мабуть? :lol: :lol: :lol:

Та нi, саме Rudá armáda!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #17 Я черкащанин 09.04.2019 17:40
Цитую Аналогія:
Цитую Сидоров.:
Памятаю ті часи. Сусід , Микола , вернувся з Чехословаччини, служив в армії. Розказував , як їх ненавиділи чехи.Проводячи аналогію з теперішніми подіями, нічого не змінилось. Типічна агресія СССР в суверенну державу.Як і рашки в Донбас, Луганськ, анексія Криму.

Ця держава відновила суверенітет після того як її у 1945 році звільнили від нацистів. Тоді чехи волали "Руда армадо, порятуй!"

Як казав один мій друг із Литви, "звільнили від нацизму, але забули піти геть". Вигнали нацистів - посадили комуністів. Це зміна на краще?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #16 Перекладач 09.04.2019 17:31
Цитую Аналогія:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #15 Акбар 09.04.2019 17:15
Цитую без фанатизму:
ніхто не хоче покаятися і визнати,що то була позорна окупаційна війна (що в Чехословаччині ,що в Афгані),тому і маємо Крим,Донбас братву і тітушек. Знайшлася смілива жіночка (а не мужик) і ту вата цькує. А правоохоронці нехай краще розберуться ,що то за китайська стіна там з"явилася,БМП-повний КАПУТ.

Треба, щоб і заокеанські вояки теж покаялись - вони якраз зараз геройськи сидять в Афганістані.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #14 Аналогія 09.04.2019 17:11
Цитую Сидоров.:
Памятаю ті часи. Сусід , Микола , вернувся з Чехословаччини, служив в армії. Розказував , як їх ненавиділи чехи.Проводячи аналогію з теперішніми подіями, нічого не змінилось. Типічна агресія СССР в суверенну державу.Як і рашки в Донбас, Луганськ, анексія Криму.

Ця держава відновила суверенітет після того як її у 1945 році звільнили від нацистів. Тоді чехи волали "Руда армадо, порятуй!"